Destinasyonlar

Bergen Uçak Bileti
Bergen Uçak Bileti

Bergen Uçak Bileti Fiyatları

Tek yön bilet : 145 EUR , Gidiş - Geliş bilet : 185 EUR , Öğrenci bilet : , Yaş İndirimli bilet :
vergiler ve harçlar hariçtir

Bergen Uçak Bileti Detayları

Bergen, Norveç'in güneybatı kıyısında, Hordaland eyâletine bağlı en büyük ikinci şehridir. 2009 sayımlarına göre nüfusu 255.490 kişidir.

Fiyortlarıyla ünlü bu yer Norveç'i keşfetmek için güzel bir başlangıç noktasıdır.Yaz aylarında neredeyse hiç gece olmaması nedeniyle görmek için en güzel zamandır.Pahalı bir şehir olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Bergen aşırı sağanak yağışıyla da bilinir, yıllık ortalama 2250 mm yağış Bergen şehrine düşer. Öyle ki bir dönem Bergen caddelerine şemsiye satış makineleri konulmuş, ancak bu uygulama daha sonra kaldırılmıştır. Bergen Gulf Stream nedeniyle Norveç'in en sıcak şehirlerinden biridir. Şu ana kadar en yüksek sıcaklık 31.8 °C ile 1947 yılında, en düşük sıcaklık ise -16.3 °C ile 1987 yılında yaşanmıştır.

Norveç şu anda dünyanın, vatandaşlarına en yüksek yaşam standardını, en iyi sosyal hakları ve en iyi gelir düzeyini sağlayan memleketi. Bu etkenlere bağlı olarak yaşam süresi ve eğitim düzeyi açısından da İzlanda ile birlikte en tepede yer alıyor. 1905 yılında bağımsızlığını ilân eden Norveç, bu tarihten önce 100 sene İsveç’in, tam 400 sene de Danimarka’nın yönetimi altında kalmış. Petrol ve doğalgaz kaynaklarının bulunması ile iyice zenginleşen Norveç’te; başkent Oslo’da bile gösterişli binalara (opera binası hariç) veya lüks sayılabilecek yapılara rastlanmıyor! Binaların dayanıklı ve kullanışlı olması en büyük tercih sebebi. 

Biz Sizi Arayalım

Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

Adınız : Lütfen adınızı giriniz
Telefon : Lütfen telefonunuzu giriniz