Destinasyonlar

Bingazi Uçak Bileti
Bingazi Uçak Bileti

Bingazi Uçak Bileti Fiyatları

Tek yön bilet : 168 EUR , Gidiş - Geliş bilet : 210 EUR , Öğrenci bilet : , Yaş İndirimli bilet :
vergiler ve harçlar hariçtir

Bingazi Uçak Bileti Detayları

 

Bingazi, (Arapça: بنغازي (yardım·bilgi)) Libya'nın ikinci büyük şehri.
Akdeniz sahilinde yer alan şehrin nüfusu 650.000'dir. Uzun süre Osmanlı idaresinde kalan Bingazi Trablusgarp Savaşı'ndan sonra 1912 yılında Uşi Anlaşması'yla İtalya'ya bırakıldı.

Bingazi, Libya'nın ikinci büyük şehri.Akdeniz sahilinde yer alan şehrin nüfusu 650.000'dir. Uzun süre Osmanlı idaresinde kalan Bingazi Trablusgarp Savaşı'ndan sonra 1912 yılında Uşi Anlaşması'yla İtalya'ya bırakıldı.

Akdeniz sahilinde yer alan şehrin nüfusu 650.000'dir. Uzun süre Osmanlı idaresinde kalan Bingazi Trablusgarp Savaşı'ndan sonra 1912yılında Uşi Anlaşması'yla İtalya'ya bırakıldı.

Şehirin eski adları Euesperides ve Berenice 'dir. Bingazi kelimesi ise, 1450 yılında ölen ve dini bütün bir hayırsever olan Gazi (ya da Sidi Gazi) isimli kişiden gelmektedir. Ölümünden sonra şehrin ismi Beni Gazi olarak değiştirilmiştir . ( Beni Gazi, Gazi'nin oğulu)

Libya’nın en yoğun nüfuslu ikinci kenti Bingazi, aynı zamanda Doğu Libya’nın da başkenti. Libya’nın batısı Mağribin, diğer bir deyişle Kuzeybatı Afrika kentlerinin havasını taşırken Bingazi, Ortadoğu havasına sahip bir kent görünümünde.

Sidra Körfezi’ne kurulmuş Bingazi kentinin dört yanı parklar ve göllerle donanmış. Sayıları Trablus’taki kadar olmasa da yetmişli yıllardan kalma beton binalar yine de dikkat çekiyor.

 • Kentin görülmesi gerekenler listesi; El Muntazah Parkı, hayvanat bahçesi, El Funduq Pazaryeri ve büyük arkeolojik alanlar şeklinde oluşturulabilir. Hükümet binaları, oteller ve sıradan konutlar bile kendine özgü bir mimari karakter taşıyor.

  Şehrin oldukça güzel sahilleri cazibesini arttıran başka bir değer olarak sayılabilir.

  Bingazi’de insanlar oldukça dost canlısı ancak İngilizce bilenlerin sayısının fazla olmadığını belirtmek gerek. Pazar yerlerinde görmeye alışık olduğumuz bir manzara Bingazi’de sokakların, toplu alanların bir alışkanlığı; insanlar birbirleriyle anlaşırken bile yüksek sesle konuşuyor. Bağırıp çağırma gibi tınlayan bu sesler Avrupa ve Amerika’dan gibi yerlerden gelenler için başlarda tedirginlik verici olabiliyor.

  Şehre turistik vizeyle gelmişseniz pasaportunuzu kaldığınız otele onaylatarak nerede kaldığınızı polis ve benzeri güvenlik noktaları için resmileştirmeniz de yarar var. Şehrin biraz dışına çıkmak ve tarihi kalıntıları görmek isterseniz yine yapmanız gereken turist bürosundan izin benzeri bir belge almak.

  • Libya mutfağında baharatın çok önemli bir yeri var. Geleneksel Libya yemekleri arasında; kebaplar, bol baharatlı patates, salata, kuskus sayılabilir.

   Şehirde, batı yemeklerinden ya da standartlarından farklı yemekler yapan güzel restoranlar bulunuyor. Tibesti Otel’in arka yüzünde Türk yemekleri yapan ve fiyatları oldukça uygun yerler bulmak mümkün. 

   

 

Biz Sizi Arayalım

Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

Adınız : Lütfen adınızı giriniz
Telefon : Lütfen telefonunuzu giriniz