Destinasyonlar

Bologna Uçak Bileti
Bologna Uçak Bileti
Bologna Uçak Bileti
Bologna Uçak Bileti

Bologna Uçak Bileti Fiyatları

Tek yön bilet : 30 EUR , Gidiş - Geliş bilet : 30 EUR , Öğrenci bilet : , Yaş İndirimli bilet :
vergiler ve harçlar hariçtir

Bologna Uçak Bileti Detayları

 

Bologna (ok. Bolonya), İtalya'nın kuzeyinde yer alan bir şehirdir. "Kızıl Şehir" olarak da anılan Bologna, Orta Çağ mimarisinin birçok örnekleriyle doludur ve ismini de binaların çoğunun kırmızı tuğlalı olmasından almıştır. Aynı zamanda "Bolonez sos" adını bu şehirden almıştır.
Şehir ayrıca lâkabındaki "kızıl"a da gönderme yapılabilecek düzeyde solcu bir şehir olmasıyla tanınır. 1088'de kurulan üniversitesi, Avrupa'nın en eski üniversitesi olarak bilinir. Dante, Erasmus ve Kopernik Bolonya Üniversitesi'nin ünlü öğrencilerinden bazılarıdır.

Bologna, İtalya'nın kuzeyinde yer alan bir şehirdir. "Kızıl Şehir" olarak da anılan Bologna, Orta Çağ mimarisinin birçok örnekleriyle doludur ve ismini de binaların çoğunun kırmızı tuğlalı olmasından almıştır. Aynı zamanda "Bolonez sos" adını bu şehirden almıştır.Şehir ayrıca lâkabındaki "kızıl"a da gönderme yapılabilecek düzeyde solcu bir şehir olmasıyla tanınır. 1088'de kurulan üniversitesi, Avrupa'nın en eski üniversitesi olarak bilinir. Dante, Erasmus ve Kopernik Bolonya Üniversitesi'nin ünlü öğrencilerinden bazılarıdır.

Biz Sizi Arayalım

Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

Adınız : Lütfen adınızı giriniz
Telefon : Lütfen telefonunuzu giriniz