Destinasyonlar

İskenderiye Misir Uçak Bileti
İskenderiye Misir Uçak Bileti

İskenderiye Misir Uçak Bileti Fiyatları

Tek yön bilet : 117 EURO , Gidiş - Geliş bilet : 147 EURO , Öğrenci bilet : , Yaş İndirimli bilet :
vergiler ve harçlar hariçtir

İskenderiye Misir Uçak Bileti Detayları

M.Ö. 332 yılında Büyük İskender tarafından kurulmuş ve adını kurucusundan almıştır. Eski çağlarda dünyanın yedi harikasından biri olan feneri ve zamanının en büyüğü kütüphanesiyle tanınan İskenderiye, bugün Mısır'ın turizm açısından önemli şehirlerden biri durumundadır.

Yavuz Sultan Selim'in Mısır'ı fethi (1517) sırasında Türk ordusunca ele geçirilerek Osmanlı Devleti'ne katılan kent, 1798'de Fransa'nın, 1807'de İngilizler'in işgaline uğradı, 1882'de kesin olarak İngiltere tarafından işgal edilerek fiilen Türk yönetiminden çıktı.

Kentte modern ve konforlu otellerin plajlarında Akdeniz’in tadını çıkarabilirsiniz. İskenderiye’nin kumsal uzunluğu 140 km’yi buluyor. Yaz aylarında Kahire’den gelenlerin akınına uğradığını belirtelim. Bu yoğunluktan kurtulmanın yolu 20 km kadar merkeze uzak Montazah bölgesine yönelmek. Toplam 150 hektarlık bu alan bir park olarak düzenlenmiş. Walt Disney mimarisinin buraya da el attığını belirtelim. Osmanlı’nın bölgedeki yöneticisi Hidiv Abbas’ın sarayı da alanın ortasında görülebilir. El Montazah Parkı olgun ağaçlarıyla şehrin mesire mekanı.

Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri, Pharos Deniz Feneri bugün yerini Memlûk Sultanı Kayıt Bey’in kalesine bırakmış. Dünyanın her yanından gelen konuklar sanki deniz feneri buradaymışçasına heyecanla ilk buraya yöneliyor. Deniz feneri; Fransız ve Mısırlı araştırmacıların 1990 yılında başlayan çalışmaları sonucunda, Helen araştırmacısı Jean-Yves Empereur tarafından ortaya çıkarılmış.

İskenderiye; Doğu ve Batı limanlarının ortasında yukarı doğru uzanan bir “T” harfi biçimde genişliyor. Kale bu “T” nin en ucunda. Bu yüzden kalenin tepesinden bakıldığında şehrin iki yanı da rahatlıkla görülebiliyor. Balıkçı tekneleri ve beyaz yelkenlilerle dolmuş mavi deniz etkileyici bir manzara sunuyor. Bundan sonra girişi kalenin yanında bulunan Denizcilik Müzesi sıradaki durak olabilir. Müze, 1984’te Walt Disney şirketi tarafından restore edilmiş.

Ras Al Tin Sarayı, batı yönünde bulunuyor ve Mısır tarihinde çok önemli bir yere sahip. Kral Faruk, burada monarşinin sonunu getiren imzayı atmış. Bu bölge, teknelerin ve pahalı yatların bulunduğu kumsallarla devam ediyor.

Faytonları kullanarak bir yerden diğerine gidiliyor. İskenderiye Kütüphanesi’ne giderken faytona binebilirsiniz. Yol boyu görecekleriniz eşsiz bir estetik deneyim sunuyor. Greko-Romen mimarinin sütunlarla belirgin meydanları, görkemli İslam kubbeleri ile donanmış.

Biz Sizi Arayalım

Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

Adınız : Lütfen adınızı giriniz
Telefon : Lütfen telefonunuzu giriniz