Destinasyonlar

Milano Uçak Bileti
Milano Uçak Bileti

Milano Uçak Bileti Fiyatları

Tek yön bilet : 50 EUR , Gidiş - Geliş bilet : 100 EUR , Öğrenci bilet : , Yaş İndirimli bilet :
vergiler ve harçlar hariçtir

Milano Uçak Bileti Detayları


Milano (Milano şivesinde: Milan), kuzey İtalya'da, Lombardiya bölgesinde bir şehirdir.
Ülkenin ve Avrupa'nın en gelişmiş ve en zengin şehirlerinden biridir. Otomotiv ve moda sektörü şehrin en önemli gelir kaynağıdır. Özellikle Paris ve New York gibi dev metropollerle beraber modada en önemli merkezlerden biridir.
Şehrin merkezinde dünyanın en büyük Gotik tarzdaki katedrali olan Duomo di Milano, dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Galleria Vittorio Emanuele II ve dünyanın en büyük tiyatro binalarından La Scala bulunur.

Milano, kuzey İtalya'da, Lombardiya bölgesinde bir şehirdir.Ülkenin ve Avrupa'nın en gelişmiş ve en zengin şehirlerinden biridir. Otomotiv ve moda sektörü şehrin en önemli gelir kaynağıdır. Özellikle Paris ve New York gibi dev metropollerle beraber modada en önemli merkezlerden biridir.Şehrin merkezinde dünyanın en büyük Gotik tarzdaki katedrali olan Duomo di Milano, dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Galleria Vittorio Emanuele II ve dünyanın en büyük tiyatro binalarından La Scala bulunur.

Dünyanın en büyük ikatedralinden biri Cathedral Duomo of Milan, Ünlü Scala Opera House nerdeyse herkesin bildiği Football Stadium San Siro Milan'nın sembolerindendir.
İtalyan moda kültürünün döndüğü binlerce alışveriş mağazası ile, dünyanın en büyük tiyatro binaları ile sanat akedemeleri ile modernizmin merkezi gibidir.


Geçmişin artistik mimari gerçeğinin yanı sıra Milano, modern kent görüntüsü ve planlaşması ile övünç duymaktadır. Modern binalar, özellikle
Via Turati,Piazza Cavour,
Piazza della Repubblica ve çevresinde yeni iş merkezleri kurulmakta olan 36 katlı Pirelli gökdeleninin bulunduğu Piazza Duca d'Aosta'da caddelerinde görülebilir.
1964 yılından beri hizmet veren yeraltı metrosu bugün 3 hatlıdır.


Avrupa ticaret beyni olan Milano, ev sahipliği yaptığı uluslararası fuarlarına her yıl onbinlerce işadamını konuk etmektedir. İpek ticaretinde önemli merkezlerden biridir.

 


Ülkenin ve Dünyanın en büyük iki futbol klüplerinden olan A.C. Milan ve Inter Milan bu şehrin takımlarıdır.


İtalya’da, genellikle, üç farklı yerde yemek yiyebilirsiniz: Klasik restoranlar (Ristorante), daha çok ev yemekleri ve yöresel lezzetlerin bulunduğu Trattoria’lar ve fast food tarzı yiyeceklerin sunulduğu Gastronomia’lar. İtalyanlar öğle yemeklerinde daha çok trattoriaları tercih ediyorlar. Fast food tarzı yemek yapanlar hariç diğerleri saat 15.00-19.00 arası kapalı oluyor. Çok turistik mekânların civarında bu kuralın istisnalarına rastlayabiliyorsunuz


Yöreye ilk kez İ. Ö. 600'de Galyalılar yerleşmiştir. Günümüzde, caddelerde eski tahkimat kalıntıları hala görülebilir. Kent merkezindeki başlıca tarihsel yapılar 14. yüzyılda yapılan ve Avrupa'nın üçüncü büyük katedrali olan Milano Katedrali, 15. yüzyıldan kalma Sforzesco Şatosu, büyük Katedral Meydanı ve ticari Cordusio Meydanı'dır. İç kesimlerde dar caddeler trafik sıkışıklığına yol açarken, 10 yıl önce kurulan banliyö bölgeleri geniş anayollarla kent merkezine bağlanmaktadır.

Kentte bulunan çok sayıda saray arasında en önemlisi, yapımına 1651'de başlanmış olan Brera Sarayı'dır. Brera Resim Galerisi ile Braidense Ulusal kütüphanesi'nin koleksiyonları, Kuzey İtalya resim sanatının en güzel örneklerini içerir. Garibaldi Bulvarı'nda, Hıristiyanlığın ilk dönemlerinde yapılmış San simpliciano Kilisesi yer alır.

 

Leonardo da Vinci'nin, Rönesans Dönemi'nin en ünlü yapıtlarından olan resmi "Son Akşam Yemeği" de Sta. Marila delle Grazie Manastırı'nın eski yemekhanesidir

Biz Sizi Arayalım

Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

Adınız : Lütfen adınızı giriniz
Telefon : Lütfen telefonunuzu giriniz