Destinasyonlar

Oş Uçak Bileti
Oş Uçak Bileti

Oş Uçak Bileti Fiyatları

Tek yön bilet : 231 € , Gidiş - Geliş bilet : 299 € , Öğrenci bilet : , Yaş İndirimli bilet :
vergiler ve harçlar hariçtir

Oş Uçak Bileti Detayları

, (Kırgızca: Ош) Fergana Vadisi'nin güneyinde bulunan ve güneyin başkenti olarak adlandırılan, Kırgızistan'ın en büyük ikinci şehridir.

Oş İli'nin merkezi olarak 1939 yılında kurulmuştur. 2003 verilerine göre 220.000 olan nüfus sırası ile Kırgızlar, Özbekler, Ruslar ve Tacikler'den oluşur.

Şehrin 3000 yıllık geçmişi olup, genel olarak Orta Asya'nın pazar şehri görünümündedir.

Özellikle bu bölgede 1944 yılında Sovyet diktatörü Stalin tarafından Batum`dan Kırgızistan`ın Oş bölgesine sürgün edilen Türkler bulunmaktadır.

Orta Asya`nın ıssız köylerinde yaşayan Sürmene ve Fındıklı kökenli sürgün Stalin Kurbanı Karadenzililer, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kendilerine daha çok ilgi göstermelerini ve yurtlarına geri dönmelerini istemektedir.

 

Oş şehri Kırgızistan Cumhuriyeti'nin güneybatısında yer alan Oş İli'nin kuzeyinde yer almaktadır. Kuzeyde Özbekistan, güneybatıda Tacikistan ve güneydoğuda Çin Halk Cumhuriyeti ile komşu olan Oş İli'nin Özbekistan ile komşu olduğu kısımda yer alan Oş, aynı zamanda Oş İli'nin yönetim merkezidir. Kırgızistan'ın en büyük 2. şehri olan Oş'un etrafı Süleyman Dağı ve Tanrı Dağları'na bağlı Kaklik-Uchar (Keklik-Uçar), Tur-Buas gibi diğer dağlar ile çevrilidir. Oş şehrine 19.8 km uzaklıkta Dozgundovan ve 20 km uzaklıkta Keskenbel' gibi dağ geçitleri konumlanır.

Biz Sizi Arayalım

Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

Adınız : Lütfen adınızı giriniz
Telefon : Lütfen telefonunuzu giriniz