Destinasyonlar

Oslo Uçak Bileti
Oslo Uçak Bileti

Oslo Uçak Bileti Fiyatları

Tek yön bilet : 85 EUR , Gidiş - Geliş bilet : 170 EUR , Öğrenci bilet : , Yaş İndirimli bilet :
vergiler ve harçlar hariçtir

Oslo Uçak Bileti Detayları

Oslo, Norveç'in başkenti ve en büyük şehridir. Oslo aynı zamanda şehrin bulunduğu eyaletin adıdır. Kopenhag, Stockholm ve Helsinki'nin ardından İskandinavya'nın dördüncü büyük şehridir. Dünyanın en pahalı şehirleri arasındadır.Oslo, ekilebilir toprakları, çok sayıda eğlence alanları, parkları, engin ormanları ve panoramik körfez manzaralarının yanı sıra yaklaşık 50 müzeyi ve çok sayıda sanat galerisini bünyesinde barındırmaktadır.Kent merkezinde yer alan Akershus Hisarı (Akershus Festning), 13. yüzyıla dayanan bir kraliyet binası ve Ortaçağ kalesidir.

Vigeland heykel parkı (Vigelandsparken), Norveç'in en çok ziyaret edilen turistik yerlerinden biridir. Bu heykel parkı, Gustov Vigeland tarafından yapılmış 200 granit, bronz ve dökme demir heykele ev sahipliği yapmaktadır.

TusenFryd Eğlence Parkı, Norveç'in en önemli luna parkıdır. Bu park, bulundurduğu 33 eğlence aracı, 74 oyun alanı ve 33 restoranla özellikle çocuklu aileler için mükemmel bir yerdir. Ayrıca, parkta çok çeşitli spor aktivitelerine ve biniciliğe imkan tanıyan alanlar da bulunur.


 • Bagdoy yarımadasında bulunan Viking Gemi Müzesi (Vikingskipshuset), Kültürel Miras Üniversite Müzesi (University Museum of Cultural Heritage)'nin bir bölümünü oluşturur. Bu büyüleyici müze, Oslofjord (Oslo Körfezi) bölgesinden çıkarılan üç Viking gemisine ev sahipliği yapar. 9. yüzyılda meşe ağacından inşa edilmiş bu gemiler, en mükemmel Viking gemilerindendir.

  Ulusal Galeri (Nasjonalgalleriet), 19. yüzyıldan günümüze dek uzanan döneme ait Norveç, İskandinav ve uluslararası çalışmaları kapsayan zengin bir koleksiyona sahiptir.

  Kon-Tiki Müzesi, Thor Heyerdahl'un seferlerinden botlar ve eserlerden oluşan bir koleksiyona ev sahipliği yapmaktadır. Easter Adası, Peru ve Doğu Polinezya'dan çıkarılan çok sayıda arkeolojik kalıntılar bu müzede sergilenmektedir. 
  Kentteki alışveriş dünyası hemen hemen her şeyi bünyesinde barındırır. Büyük alışveriş merkezleri, mağazalar, alışveriş caddeleri, özel butikler, küçük dükkanlar, pazarlar, büyüleyici antikacılar, uluslararası markalar ve yerel el sanatlarının satıldığı alışveriş yerleri tüm meraklıları memnun edecek donanıma sahip bir kentin varlığına işaret eder. 

 • Kentin en önemli yaya caddesi olarak karşımıza çıkan Karl Johans, kentin en önemli alışveriş bölgelerindendir. Caddenin erafında dünyaca ünlü outlet zincirleri bulunmaktadır. Ayrıca buralarda mağazalar, ayakkabı dükkanları ve mobilya mağazaları bulunmaktadır.

  Majorstuen'da bulunan Bogstadveien ve Hegdehaugsveien caddeleri, lüks markalara ait dükkanlar, kıyafet ve giysi mağazalarıyla doludur.

  Majorstuen, Bygdoy Alle ve Grünerlokka, kentin başlıca alışveriş yerleri arasındaki yerlerini alırlar. 

Biz Sizi Arayalım

Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

Adınız : Lütfen adınızı giriniz
Telefon : Lütfen telefonunuzu giriniz