Destinasyonlar

Roma Uçak Bileti
Roma Uçak Bileti

Roma Uçak Bileti Fiyatları

Tek yön bilet : 55 EUR , Gidiş - Geliş bilet : 110 EUR , Öğrenci bilet : , Yaş İndirimli bilet :
vergiler ve harçlar hariçtir

Roma Uçak Bileti Detayları

 

Roma, İtalya'nın ve Lazio bölgesinin başkentidir. Tiber ve Aniane nehirleri arasında ve Akdeniz'e yakındır. 2.7 milyon nüfuslu (Aralık 2006) şehirde Katoliklerin ruhani lideri Papa'nın yaşadığı bağımsız devlet Vatikan da yer almaktadır.
Roma, İtalya'nin en kalabalık şehri ve 1290 km²lik yüzölçümüyle Avrupa'nın en geniş yüzeye yayılmış başkentlerinden biridir. Milano, Napoli, Torino, Bolonya, Palermo, Catania, Floransa, Cenova ve Bari\'nin toplamından daha geniş bir yüzölçümüne sahiptir. Roma Büyükşehir\'in toplam nüfusu 4 milyondur.

Roma, İtalya'nın ve Lazio bölgesinin başkentidir. Tiber ve Aniane nehirleri arasında ve Akdeniz'e yakındır. 2.7 milyon nüfuslu (Aralık 2006) şehirde Katoliklerin ruhani lideri Papa'nın yaşadığı bağımsız devlet Vatikan da yer almaktadır.Roma, İtalya'nin en kalabalık şehri ve 1290 km²lik yüzölçümüyle Avrupa'nın en geniş yüzeye yayılmış başkentlerinden biridir. Milano, Napoli, Torino, Bolonya, Palermo, Catania, Floransa, Cenova ve Bari'nin toplamından daha geniş bir yüzölçümüne sahiptir. Roma Büyükşehir'in toplam nüfusu 4 milyondur.

Gladyatörlerin şehri, ölümsüz şehir Roma, engebeli bir bölgede bulunan 7 tepe üzerine kurulmuştur. Bal-renkli çeşmelerin şehri, Augustus tarafından yaratılan mermerler şehri, efsanalere göre M.Ö. 753 yılında Romulus (Romolo) tarafından kurulmuş.

Tiber (tevere) Irmağı üzerinde ve Tiren Denizi'ne yaklaşık 25 km uzaklıkta bulunan Roma, hiç şüphesiz, dünyanın hakkında en fazla yazılar yazılan, resimlerle güzellikleri sergilenen ve en fazla övülen şehirlerinden bir tanesidir. Onun hakkında daha fazla şeyler söylemek veya cazibesini özetlemeye çalışmak çok kolay bir iş değildir.

Roma, 1870 yılından beri İtalyan Cumhuriyeti'nin başkenti ve Papalığın ikamet yeridir. Kendisine önemli mimari özellikler sağlayan sayısız anıtları, gözalıcı seması ve mükemmel konumu açısından karşılaştırılamayacak güzellikteki Roma, büyük modern bir metropolitan şehir izlenimi vermektedir. Batı uygarlığının beşiği ve Katolik dininin kalbi olan Roma, bugün İtalya'nın siyasi, idari ve kültürel hayatının merkezidir. Tipik özelliklerini gösteren en önemli noktaları; Piazza del Campidoglio, Via dei Fori Imperiali, San Pietro Meydanı, Pincio, Villa Borghese, Gianicolo Tepesi ve antik Appia karayoludur.

Tarihi kent merkezinin Aurellianus Duvarı çevreliyor ve yine bu alan kentin tarihsel ve kültürel zenginliklerinin oldukçca büyük bir bölümünü içeriyor.Roma kentinin bir parçasını oluşturan Vatikan da 44 hektarlık alnaıyla Tiber Nehrinin batısında yer alıyor.

Roma sanki büyük bir açıkhava müzesi gibidir. Çünkü bu kentte her döneme ve sanat akımına ait eserler bulabilmeniz mümkündür. Ortaçağ ve Rönesans dönemine ait eserler oldukça iyi bir sekilde korunmuştur. Zarar görmüş eserlerde orijinaline bağlı kalınarak restore edilmiştir. Roma'da 3000 yıllık tarihi rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Fakat bu şehir sadece tarihiyle insanların ilgisini çekmiyor. Roma geçmişle günümüzün harmanlanmasından oluşuyor. Tarihsel yapılarının yanı sıra harika güneşi, denizi , serin akşamlarıyla herkese farkıi renkler sunuyor.

Meydanlar, kiliseler, saraylar ve çeşmeler kenti Roma'da sayıları 300'ü aşan çeşme ve Tiber Nehri üzerinde de toplam 11 köprü yer alıyor. Kentin en ünlüleri arasında en ünlü meydan İspanya meydanı en ünlü çeşmesi Trevi Çeşmesi,en ünlü köprüsü Sant Angelo Köprüsü sayılabilir.

Turizm sezonu Roma'da tüm yıla yayılan hızlı bir artış göstermektedir. Tur yapmak ve golf, yüzme, vb gibi açık hava sporları yapmak için en uygun dönem Nisan - Ekim (veya Kasım'ın başları) ayları arasıdır. Kış sporları için ise Aralık - Mart arasıdır.

Her zaman güneşli bir şehir olarak bilinmesine rağmen, Roma'da kış ayları genellikle yağmurlu, Nisan - Kasım ayları arası genellikle güneşli ve sıcaktır. Yılın en sıcak ayları Temmuz ve Ağustos aylarıdır.

Biz Sizi Arayalım

Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

Adınız : Lütfen adınızı giriniz
Telefon : Lütfen telefonunuzu giriniz