Destinasyonlar

Şanlıurfa Uçak Bileti
Şanlıurfa Uçak Bileti
Şanlıurfa Uçak Bileti

Şanlıurfa Uçak Bileti Fiyatları

Tek yön bilet : 83 TL , Gidiş - Geliş bilet : 166 TL , Öğrenci bilet : 83 TL , Yaş İndirimli bilet : 83 TL
vergiler ve harçlar hariçtir

Şanlıurfa Uçak Bileti Detayları

 

Şanlıurfa ili (kısaca: Urfa ili), Türkiye Cumhuriyetinin Güneydoğu Anadolu bölgesinde doğuda Mardin, batıda Gaziantep, kuzeyde Adıyaman, kuzeybatıda Diyarbakır illeri ve güneyde Suriye sınırı ile çevrelenmiş bir sınır ilidir.Şehrin kürtçe isimleri Urfa ve Ruhadır.
Şanlıurfa ilinde merkez ilçeyle birlikte 11 ilçe, 26 belediye, 30 bucak, 1,080 köy ve 1,624 köy altı yerleşim yeri vardır. Ortalama yükseltisi 518 metre olan Şanlıurfa 18,584 (D.İ.E. 1997) kilometrekarelik yüzölçümü ile Türkiye' nin 7. büyük ilidir.Şanlıurfa merkez ve ileçelerinin yüzde 95' ini Kürtler oluşturur ,ancak az da olsa Arap ailelerde mevcuttur.Urfa ve çevresindeki araplar iki bölümdür,bir bölümü gerçekten arap olan kesim,diğer bölümü ise aslında aslen kürt olup asıllarını unutup asimile olan kendilerini arap zanneden kesimdir,nitekim bu kesim aslında kürt asıllıdır.

Şanlıurfa ili (kısaca: Urfa ili), Türkiye Cumhuriyetinin Güneydoğu Anadolu bölgesinde doğuda Mardin, batıda Gaziantep, kuzeyde Adıyaman, kuzeybatıda Diyarbakır illeri ve güneyde Suriye sınırı ile çevrelenmiş bir sınır ilidir.Şehrin kürtçe isimleri Urfa ve Ruhadır.Şanlıurfa ilinde merkez ilçeyle birlikte 11 ilçe, 26 belediye, 30 bucak, 1,080 köy ve 1,624 köy altı yerleşim yeri vardır. Ortalama yükseltisi 518 metre olan Şanlıurfa 18,584 (D.İ.E. 1997) kilometrekarelik yüzölçümü ile Türkiye' nin 7. büyük ilidir.Şanlıurfa merkez ve ileçelerinin yüzde 95' ini Kürtler oluşturur ,ancak az da olsa Arap ailelerde mevcuttur.Urfa ve çevresindeki araplar iki bölümdür,bir bölümü gerçekten arap olan kesim,diğer bölümü ise aslında aslen kürt olup asıllarını unutup asimile olan kendilerini arap zanneden kesimdir,nitekim bu kesim aslında kürt asıllıdır.

Biz Sizi Arayalım

Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

Adınız : Lütfen adınızı giriniz
Telefon : Lütfen telefonunuzu giriniz