Destinasyonlar

Sebha Uçak Bileti
Sebha Uçak Bileti

Sebha Uçak Bileti Fiyatları

Tek yön bilet : 205 € , Gidiş - Geliş bilet : 254 € , Öğrenci bilet : , Yaş İndirimli bilet :
vergiler ve harçlar hariçtir

Sebha Uçak Bileti Detayları

Sebha veya Sebhe (Arapça: سبها), Libya'da şehir. Sahra'daki bir vahada yer alır. 11. yüzyıldan beri kervan yollarının geçtiği işlek bir nokta olan kent, tarihi Fizan bölgesinin, bugünde Sabha ilinin merkezidir.

Beyaz yapılar ve geniş caddeleriyle modern kentin çevresinde, kerpiç evler ve üstü kapalı dar sokakların yer aldığı eski mahalleler bulunur. Yakınlardaki bir tepede yer alan, İtalyanlar tarafından yapılmış eski Elena Kalesi bugün kışla olarak kullanılmaktadır. Kent günümüzde de Tunus ve Çad'dan gelen motorlu yük taşıtlarına hizmet veren bir ticaret ve taşımacılık merkezidir. Devlete ait bir matbaa, bir hurma paketleme fabrikası, öğretmen okulları, bir ulusal müze ve tarım okulu bulunur. El sanatları ekonomide önemli bir yere sahiptir. Kentin su ve gıda gereksiniminin büyük bölümü öteki vahalardan karşılanır.

Hükümetçe başlatılan bir tarım projesi kapsamında yörede çiftlikler kurulmuş ve komşu vahalardaki sulama sistemleri geliştirilmiştir.

  • Sebha’yı ziyaret için en uygun aylar mart ile mayıs ayları arasıdır. Yaz aylarında dayanılmaz sıcaklar yaşanmaktadır. Çöl iklimi hakim olduğu için yanınıza yaz bile olsa mutlaka kalın giysiler ve rüzgarlık bulundurmanız tavsiye edilir. Bayan ziyaretçilerin de kıyafet konusunda geleneklere uygun olarak giyinmesi beklenir. Özellikle kutsal yerler ziyaret edilirken İslam inançlarına göre kıyafet zorunluluğu vardır. Fotoğraf çekerken de izin almakta fayda var.

    Medina, Sebha yakınlarında eski bir kasaba. Kasabadaki çamurdan inşa edilen evleri, daracık sokakları ve geçitleri ile görülmeye değer.

    Medina’dan sonra Souk da popüler bir ziyaret noktası. Buradaki pazarda deri eşyalar, halılar ve takı almak için idealdir. Souk heyecanlı ve canlı bir keşif noktasıdır.

Biz Sizi Arayalım

Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

Adınız : Lütfen adınızı giriniz
Telefon : Lütfen telefonunuzu giriniz