Destinasyonlar

Yanbu Uçak Bileti
Yanbu Uçak Bileti

Yanbu Uçak Bileti Fiyatları

Tek yön bilet : 173 € , Gidiş - Geliş bilet : 329 € , Öğrenci bilet : , Yaş İndirimli bilet :
vergiler ve harçlar hariçtir

Yanbu Uçak Bileti Detayları

Mısırlı tacirler Kızıldeniz’i geçmeden binlerce yıl önce kurulmuş Yanbu kentinin geçmişi, neredeyse milattan 2500 yıl öncesine uzanıyor. Kurulduğu günden beri liman kenti kimliği ile beliren Yanbu, Doğu-Batı doğrultusunda uzanan boru hattının bir terminali olduktan sonra; endüstriyel açıdan çok büyük değer kazanmış. Sıvılaştırılmış doğal gaz taşıyan bu boru hattı, çöl ve dağ silsilelerini aşarak yaklaşık 1300 km kadar bir yolu kat ediyor. Cidde ve Medine şehirlerini birbirine bağlayan Kral Abdul Aziz Yolu, Yanbu’nun endüstriyel gelişimine ivme katan bir diğer faktör olmuş.

  • Yanbu ilk bakışta; Al-Balad, Al-Nakil ve Al-Sanayii olmak üzere üç bölüme ayrılıyor .Kent, petrokimya tesisleri bakımında önemli bir merkez olma özelliğini koruyor. Kıyı kesiminin uzunluğu 15 km.’yi buluyor ve bu özellik Yanbu’nun Kızıldeniz kıyısındaki en geniş petrokimya ihraç merkezi olmasını sağlıyor. Kentin neredeyse üçte birlik alanını bu türden tesisler kaplıyor. Süveyş Kanalı’nın diğer deyişle Dünya’ya açılan kapının 206 km kadar yakınında olması limanın ve dolayısıyla kentin önemini bir kat daha arttırıyor.

    Tarihi kent olarak nitelenebilecek bölge ile yeni yerleşim merkezi birbirine oldukça yakın mesafede bulunuyor. Kent içinde taşıtlar kadar yayaların da güvenli ulaşımı için gerekli düzenlemeler yapılmış. Havalimanı, kent merkezinden 6 km., sanayi bölgesinden ise 25 km uzaklıkta bulunuyor.

    Sahil kesiminde kuşkusuz en sık karşılaşacağınız görüntüler, yüzen, balık tutan, başta yelken olmak üzere birçok su sporuyla uğraşan insanlar oluyor. Marinası, kumsalları ile olduğu kadar piknik alanları ile de sahil kesimi önemli bir çekim merkezi.

    Kentin görece daha genç nüfusa sahip olduğu söylenebilir. Belki de bu yüzden özellikle bu yaş grubuna hitap edecek etkinlik alanlardan şehrin dört bir yanında karşınıza çıkıyor. Futbol ve diğer oyun alanları, parkların yanı sıra; yüzme, tenis, jimnastik gibi sporlar için olimpik düzeyde merkezler de unutulmamış. 

Biz Sizi Arayalım

Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

Adınız : Lütfen adınızı giriniz
Telefon : Lütfen telefonunuzu giriniz